Bezdrátový přenos

U rádií je hlavním kritériem šířka přenášeného pásma, tedy co spoj dokáže přenést. Jiné požadavky budou na přenos signálu pro otevření vrat či informace objektu o svém stavu, jiné budou na přenos obrazu. 

Ovládací signály lze přenášet v různých pásmech. Např. VKV volná pásma. Do této kategorie patří i přenos sériových signálů mezi počítači.

Mikrovlnné spoje slouží k přenosu velkých objemů dat. Například z kamer.  

mikrovlnný přenos SIKLU 80 GHz

Pro profesionální bod - bod spoje jsou v České republice dle všeobecného oprávnění definována volná pásma 10 GHz, 17 GH, 24 GHz a 80 GHz. Hlavní výhoda volných pásem je v absenci licenčního poplatku, rychlosti výstavby bez čekání na schválení licence a možnosti libovolného stěhování spoje. 

Pásma WiFi jsou lákavá z hlediska ceny spojů a poměrně snadné instalace. Ale při naskenování pozadí zjistíte, že najít volný kanál v kterémkoliv pásmu je téměř nereálné a to i v místech kde nežije mnoho lidí.  Proto tyto pásma nevidíme jako perspektivní na jiné využití než domácí internet. 

Vyšší pásma, např. 80GHz mají velmi úzké vyzařovací charakteristiky a jsou obtížně zarušitelné. Nevýhodou mohou být atmosférické vlivy a příroda sama. Při opravdu silném dešti či sněžení nemusí ani rezerva na úniky stačit a spoj se zpomalí. Také stromy, jež dorostou do fresnelovy zóny spoje mohou mít vliv na kvalitu přenosu. 

Jinými slovy - pokud není reálná optická kabeláž, mikrovlnný spoj ve vyšším pásmu je alternativním řešením. Rychlosti mikrovlnných spojů dnes dosahují ke gigabitu.

Kontaktujte nás

 

 

 

A.I.Company s.r.o.

 

Těšínská 356/346

716 00 Ostrava

E-mail: info@aicomp.cz
Tel.: +420 733 642 652

IČ 01995014